Birgit Jaanus, sisearhitekt
Trendidest rääkimine tekitab minus alati vastuolulisi tundeid, sest ma usun, et ajatus ja kvaliteet
on alati tõusuvoolus. Olen seda meelt, et igal aastal ei pea sisustuselemente välja vahetama.
Pigem soovitan investeerida kvaliteetsetesse ning funktsionaalsetesse toodetesse. Kui selleks ei
ole korraga võimalust, siis on alati võimalik lisada või vahetada välja igal aastal üks toode
vastavalt vajadusele. Siinkohal jagan mõned mõtted, mida tähele panna, kui täna hakata terrassiala kujundama või
värskendama.
Looduslikud ja/või vastupidavad materjalid
Looduslike materjalidega välitingimustes vastupidavust saavutada on muidugi keeruline. Päike ja niiskus teevad ajaga oma töö. Tiigipuu on tänu endas sisalduvatele looduslikele õlidele hea valik. Samuti on vastupidavamad termotöödeldud puidud. Võimaluse korral eelista looduslikku, aga välimööbli puhul on oluline aspekt ka vastupidavus ja kasutusmugavus. Kvaliteetsete alumiiniumist raamiga ning UV-kaitsega sünteetiliste materjalide eelistamine on samuti õigustatud, kui pead oluliseks vähest hooldust ja teed investeeringu aastateks.
Polo söögilauakomplekt, Sky päevitustoolid (Liv Outdoor)
Ajatud toonid ja mustrid
Limited Edition Poolside Serpentine välivaip, Olala tumba (Liv Outdoor)
Valgustus
Päevasel ajal on kõige olulisem päikese poolt pakutava valguse kujundamine. Kas siis selle piiramine varjudega või mitte. Pimedal ajal aga loob valgus ruumi. Minu soovitus on alati kasutada valgust erinevate kihtidena. Kaudse hajusa valgusega ruumi servades saab anda hubase üldfooni ja midagi tuua ruumi keskele pilgupüüdjaks kasvõi küünalde või lõkke kujul.
Laetav lauavalgusti, rippvalgusti (Laterna Magica)
Erinevad tekstuurid
Dream tugitoolid, Hug diivanid, laud ja varikatus
Taimed
Rohelust ei saa terrassil kunagi liiga vähe olla. Üheaastaste taimede asemel võiks eelistada mitmeaastaseid taimi, kui on võimalus neid talveks katta või jahedasse ruumi tõsta. Mida rohkem variatsiooni seda rohkem meelitavad taimed ligi erinevaid putukaid, mis on alati jätkusuutlikum. Kui esialgu tundub, et mida head saab olla putukate rohkuses, siis võrreldes monokultuuri kasvatamisega on suurem võimalus, et loodus reguleerib ennast ise, kui erinevust on rohkem. Lisaks ka mitmekülgsem silmailu. Alates kõrrelistest kuni õitsvate ja rippuvate isenditeni. Maitsetaimedest toataimedeni, kellele meeldib suvel ka korra nina õue pista.
Sisearhitekt Birgit Jaanus on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööbli disaini osakonna.
Tema töökogemus erinevates arhitektuuribüroodes on loonud temast sellise sisearhitekti nagu ta täna on. Ta hindab Tiiu Truusilt saadud kogemusi, sise- ja välisruumi põimimise tarkust HGA-s ning osakonna juhtimise võimalust Arhitekt 11-s. Lisaks on tal ettevõtluskogemus tootedisaini ja taimedega Arkiplanti nime all. Viimased 4 aastat on ta vabakutseline sisearhitekt.
Kui tunned, et vajad abi õige väliruumi lahenduse loomisel, siis võivad sulle huvi pakkuda koostöös Birgitiga loodud terrassialade kujundamise paketid.
Tutvun pakettidega
Anna teada soovist sisearhitekti oma terrassiala planeerimisse kaasata
info@livoutdoor.eu6 888 617
või kirjuta otse sisearhitekt Birgit Jaanusele
birgitjaanus@gmail.com
instagram @kohal_studio